Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


start

Základní fyzikální praktikum

Praktikum III (NOFY028 a NFUF206) - zahájení výuky

Výuka v praktiku začíná dne 1. 3. 2021 distanční formou. Až to situace dovolí, začne prezenční výuka přímo v laboratořích praktika. K získání zápočtu je třeba během semestru vypracovat všechny povinné úlohy včetně domácích. První z nich je tzv. Domácí optický experiment. Zápis na tuto úlohu je již otevřen, do 7. 3. 2021 si ji můžete zapisovat.

Kudrnová Hana Mgr., 22.2.2021


Praktikum 1 - úvodní informace (NOFY066, NFUF105)

Úvodní hodina proběhla 17.2. - prezentace je zde. Najdete v ní všechny důležité informace o nadcházejícím semestru (platné k uvedenému datu).

Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D., 19.2.2021


Praktikum II - Zápočty

28.2.2021 proběhne další kolo udělování zápočtů z fyzikálního praktika II (ne poslední ). Pro získání zápočtu v tomto kole je nutné odevzdat protokoly nejpozději týden předem.

Gabriel Petr RNDr. Ph.D., 12.2.2021


Praktikum 1 - úvodní informace (NOFY066, NFUF105)

Úvodní hodina k fyzikálnímu praktiku se bude konat před začátkem semestru prostřednictvím Zoom

ve středu 17.2. od 15 hod.

Odkaz na Zoom zašleme všem zapsaným studentům den předem.

Na úvodní hodině budete seznámeni se zásadami práce v praktiku a se systémem zápisu na měření.

Zápis praktika v SIS – zapište si libovolnou volnou paralelku, v průběhu semestru se studenti přihlašují na jednotlivá měření bez ohledu na paralelku zapsanou v SIS.

Průběh praktika bude záviset na epidemické situaci. Pokud bude povolena praktická výuka na VŠ, začne měření v praktiku ihned od prvního týdne semestru, jinak ode dne, kdy bude umožněno. V případě, že na začátku semestru nebude práce v laboratoři možná, semestr začne zadáním domácích prací. Více se dozvíte na úvodní hodině.

Nezapomeňte vyplnit test z bezpečnosti práce, informaci o bezpečnosti najdete v novinkách na stránkách praktika.

Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D., 3.2.2021


Praktikum IV - zápočty

28.1.2021 byla provedena kontrola splnění podmínek pro zápočet a výsledky podle současného stavu evidence byly zapsány do SISu. Pokud jste zpozorovali rozdíl oproti stavu klasifikovaných referátů nebo pokud si chcete opravit referát, který Vám zhoršuje výsledek, ozvěte se mi co nejdříve mailem.

Referát k opravě bude označen jako „K vrácení“ a když si následně opravený referát stáhnete, bude do systému možné nahrát opravenou variantu. Na případné nejasnosti v opravovaném referátu se můžete dotázat vyučujícího, který Váš referát opravoval (seznam najdete na stránce Průběh praktika dole).

Referáty k opravě si vyzvedněte do pátku 5.2.2021, abyste mohli včas odevzdat opravenou verzi. Odevzdávání referátů za ZS bude v P-IV možné do neděle 21.2.2021.

Úspěšné zkouškové období Vám přeje

Hanzal Vojtěch RNDr., 29.1.2021


Praktikum I - Bezpečnost práce

Před zahájením fyzikálního praktika I je každý student povinen absolvovat kurz bezpečnosti práce. Absolvování kurzu je nutnou podmínkou pro práci v praktiku. Platnost kurzu je 2 roky.

Pokud jste zapsaní do 1. ročníku studijních programů Fyzika (FP) a Fyzika se zaměřením na vzdělávání (FMUP), již jste mailem dostali pokyny a test k vyplnění. Pokud vám z nějakého důvodu mail nedošel nebo studujete vyšší ročník a platnost kurzu vám vypršela, postupujte podle návodu uveřejněného zde.

Termín odevzdání vyplněných testů je do 11.2.2021 ve 23:00 hodin.

Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D., 16.1.2021


Praktikum IV - poslední týden měření

Vážení studenti,

týdnu od 4.1.2021 byly poslední termíny, kdy bylo možné se zapsat na absolvování úloh P-IV. Jednalo se o distanční úlohy v prostředí Zoom nebo MS-Teams, takže pro jejich absolvování nebyla nutná přítomnost v Praze.

Úspěšné zakončení semestru přeje Vojtěch Hanzal

Hanzal Vojtěch RNDr., 4.1.2021


Origin - program pro zpracování dat

Pro studenty fyziky je k dispozici profesionální program na zpracování měření a tvorbu grafů Origin, návod na instalaci najdete v záložce doporučený software.

Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D., 13.10.2020

start.txt · Poslední úprava: 7.05.2018 14:38 autor: Drbohlav Tomáš Mgr.