Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:106

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:106 [17.03.2016 14:23]
Piešová Jaroslava RNDr. Ph.D. [Pokyny k měření]
zadani:106 [ 6.04.2018 11:29] (aktuální)
Piešová Jaroslava RNDr. Ph.D. [Pokyny k měření]
Řádek 29: Řádek 29:
   -  Měřenými kapalinami jsou glycerin a škrob.   -  Měřenými kapalinami jsou glycerin a škrob.
   -  Pro měření pomocí rotačního viskozimetru je nutné mít v~kádince 600~ml vzorku.   -  Pro měření pomocí rotačního viskozimetru je nutné mít v~kádince 600~ml vzorku.
-  -  Měření škrobu začněte s rotorem L3, rychlost otáčení volte cca 30 ot/min. Škrob změřte s několika různými rotory, závislosti vyneste do jednoho grafu. Škrob změřte s~několika různými rotory, závislosti vyneste do jednoho grafu.+  -  Měření škrobu začněte s rotorem L3, rychlost otáčení volte cca 30 ot/min. Škrob změřte s několika různými rotory, závislosti vyneste do jednoho grafu.
   -  V~praktiku neměříte čistý glycerin, ale roztok glycerinu a~vody. Hustota a viskozita tohoto roztoku silně závisí na jeho složení. Koncentraci roztoku lze pomocí ​  ​tabulek stanovit z~jeho hustoty. Tabulky jsou k~dispozici u~úlohy.   -  V~praktiku neměříte čistý glycerin, ale roztok glycerinu a~vody. Hustota a viskozita tohoto roztoku silně závisí na jeho složení. Koncentraci roztoku lze pomocí ​  ​tabulek stanovit z~jeho hustoty. Tabulky jsou k~dispozici u~úlohy.
   - Čas potřebný k temperaci kuličkového viskozimetru můžete využít k práci s rotačním viskozimetrem a měření hustoty glycerinu.   - Čas potřebný k temperaci kuličkového viskozimetru můžete využít k práci s rotačním viskozimetrem a měření hustoty glycerinu.
zadani/106.txt · Poslední úprava: 6.04.2018 11:29 autor: Piešová Jaroslava RNDr. Ph.D.