Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:228

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze Obě strany příští revize
zadani:228 [24.06.2022 11:07]
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
zadani:228 [24.06.2022 11:07]
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
Řádek 9: Řádek 9:
   - Pro tři vybrané intenzity záření odpovídající 25%, 50% a 100% intenzity slunečního simulátoru určete z naměřených hodnot //​U<​sub>​OC</​sub>//​ a //​I<​sub>​SC</​sub>//​ rozsah odporu zátěže //​R<​sub>​L</​sub>//​ pro měření zátěžových charakteristik. Rozsah //​R<​sub>​L</​sub>//​ volte tak, aby minimální odpor RL  byl o řád menší než odpor v bodě maximálního výkonu a maximální odpor RL byl o řád větší než odpor v bodě maximálního výkonu.   - Pro tři vybrané intenzity záření odpovídající 25%, 50% a 100% intenzity slunečního simulátoru určete z naměřených hodnot //​U<​sub>​OC</​sub>//​ a //​I<​sub>​SC</​sub>//​ rozsah odporu zátěže //​R<​sub>​L</​sub>//​ pro měření zátěžových charakteristik. Rozsah //​R<​sub>​L</​sub>//​ volte tak, aby minimální odpor RL  byl o řád menší než odpor v bodě maximálního výkonu a maximální odpor RL byl o řád větší než odpor v bodě maximálního výkonu.
   - Ověřte na odporové dekádě přesnost nastavených odporů v rozsahu zátěže //​R<​sub>​L</​sub>//​ určeném v bodě 1.   - Ověřte na odporové dekádě přesnost nastavených odporů v rozsahu zátěže //​R<​sub>​L</​sub>//​ určeném v bodě 1.
-  - Změřte pro tři vybrané intenzity záření odpovídající 25%, 50% a 100% intenzity slunečního simulátoru zátěžové charakteristiky fotovoltaického článku v rozsahu odporu zátěže //​R<​sub>​L</​sub>//​ určeném v bodě 1. Graficky zpracujte závislost proudu //I// a výkonu //W// na napětí U fotovoltaického článku.+  - Změřte pro tři vybrané intenzity záření odpovídající 25%, 50% a 100% intenzity slunečního simulátoru zátěžové charakteristiky fotovoltaického článku v rozsahu odporu zátěže //​R<​sub>​L</​sub>//​ určeném v bodě 1. Graficky zpracujte závislost proudu //I// a výkonu //W// na napětí ​//U// fotovoltaického článku.
   - Z naměřených závislostí určete základní parametry FV článku, napětí //​U<​sub>​mp</​sub>//​ a proud //​I<​sub>​mp</​sub>//​ článku v bodě maximálního výkonu, maximální výkon článku, faktor plnění //FF//, účinnost //η//, sériový odpor //​R<​sub>​s</​sub>//,​ paralelní odpor //​R<​sub>​p</​sub>// ​ a  faktor ideality //​n//​. ​   - Z naměřených závislostí určete základní parametry FV článku, napětí //​U<​sub>​mp</​sub>//​ a proud //​I<​sub>​mp</​sub>//​ článku v bodě maximálního výkonu, maximální výkon článku, faktor plnění //FF//, účinnost //η//, sériový odpor //​R<​sub>​s</​sub>//,​ paralelní odpor //​R<​sub>​p</​sub>// ​ a  faktor ideality //​n//​. ​
  
zadani/228.txt · Poslední úprava: 13.09.2022 11:57 autor: Gabriel Petr RNDr. Ph.D.