Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:227

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:227 [ 4.10.2019 12:48]
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pokyny k měření]
zadani:227 [ 4.10.2019 12:49] (aktuální)
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
Řádek 9: Řádek 9:
  
   - Změřte metodou přímou závislost kapacity deskového kondenzátoru na přiloženém napětí pro jednu vzdálenost desek kondenzátoru. K měření použijte generátor funkcí a osciloskop.   - Změřte metodou přímou závislost kapacity deskového kondenzátoru na přiloženém napětí pro jednu vzdálenost desek kondenzátoru. K měření použijte generátor funkcí a osciloskop.
-  - Při zapojení jako v bodě 1 změřte závislost proudu tekoucího deskovým kondenzátorem na frekvenci přiloženého ​konstantního ​napětí v rozsahu frekvencí od 100kHz ​do 1MHz.+  - Při zapojení jako v bodě 1 změřte závislost proudu tekoucího deskovým kondenzátorem na frekvenci přiloženého napětí v rozsahu frekvencí od 50kHz do 500kHz.
   - Pomocí LCR metru změřte závislost kapacity deskového kondenzátoru na vzdálenosti desek. Z naměřených hodnot určete permitivitu vakua. ​   - Pomocí LCR metru změřte závislost kapacity deskového kondenzátoru na vzdálenosti desek. Z naměřených hodnot určete permitivitu vakua. ​
   - Porovnejte hodnoty kapacity naměřené v bodech 1 a 3. Diskutujte rozdíly.   - Porovnejte hodnoty kapacity naměřené v bodech 1 a 3. Diskutujte rozdíly.
zadani/227.txt · Poslední úprava: 4.10.2019 12:49 autor: Gabriel Petr RNDr. Ph.D.