Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:226

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:226 [18.03.2021 07:26]
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
zadani:226 [24.06.2022 09:53] (aktuální)
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
Řádek 7: Řádek 7:
   - Změřte měrnou elektrickou vodivost (konduktivitu) destilované vody.   - Změřte měrnou elektrickou vodivost (konduktivitu) destilované vody.
   - Do odměrných baněk 100 ml napipetujte postupně 1, 2, 4, 6, 8 a 10 ml slabého a silného elektrolytu a doplňte baňky do 100 ml (spodní meniskus hladiny se musí krýt s ryskou).   - Do odměrných baněk 100 ml napipetujte postupně 1, 2, 4, 6, 8 a 10 ml slabého a silného elektrolytu a doplňte baňky do 100 ml (spodní meniskus hladiny se musí krýt s ryskou).
-  - Změřte konduktivitu připravených vzorků, korigujte ji o konduktivitu vody a znázorněte graficky. +  - Změřte konduktivitu připravených vzorků, korigujte ji o konduktivitu vody a znázorněte graficky ​přímo v praktiku
-  - Stanovte molární konduktivitu těchto vzorků a znázorněte ji graficky jako funkci √c+  - Stanovte molární konduktivitu těchto vzorků a znázorněte ji graficky jako funkci √c přímo v praktiku.
   - Diskutujte rozdíly mezi koncentrační závislostí konduktivity a molární konduktivity slabého a silného elektrolytu.   - Diskutujte rozdíly mezi koncentrační závislostí konduktivity a molární konduktivity slabého a silného elektrolytu.
   - Pro silný elektrolyt stanovte lineární extrapolací pro nekonečné zředění (nulovou koncentraci) ​ Λ<​sub>​0</​sub>​   - Pro silný elektrolyt stanovte lineární extrapolací pro nekonečné zředění (nulovou koncentraci) ​ Λ<​sub>​0</​sub>​
zadani/226.txt · Poslední úprava: 24.06.2022 09:53 autor: Gabriel Petr RNDr. Ph.D.