Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:209

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:209 [23.06.2022 13:30]
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
zadani:209 [24.06.2022 10:03] (aktuální)
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
Řádek 8: Řádek 8:
  
   -  Změřte statickou charakteristiku termistoru pro proudy do 25~mA a graficky ji znázorněte. Záznam měření počítačem vytiskněte.   -  Změřte statickou charakteristiku termistoru pro proudy do 25~mA a graficky ji znázorněte. Záznam měření počítačem vytiskněte.
-  -  Změřte teplotní závislost odporu termistoru v teplotním intervalu přibližně 210 až 310~K, graficky znázorněte a vytiskněte.+  -  Změřte teplotní závislost odporu termistoru v teplotním intervalu přibližně 210~~310~K, graficky znázorněte a vytiskněte.
   -  Graficky znázorněte závislost logaritmu odporu //R// termistoru na   //​1/​T//​ a vyhodnoťte velikost materiálových veličin //​R<​sub>​∞</​sub>//​ a //​B//, ​  ​aktivační energie //U// a teplotního součinitele odporu α při   ​pokojové teplotě.   -  Graficky znázorněte závislost logaritmu odporu //R// termistoru na   //​1/​T//​ a vyhodnoťte velikost materiálových veličin //​R<​sub>​∞</​sub>//​ a //​B//, ​  ​aktivační energie //U// a teplotního součinitele odporu α při   ​pokojové teplotě.
   -  Stanovte teplotu termistoru v maximu statické charakteristiky nezávisle z odporu termistoru v maximu statické charakteristiky a z materiálové konstanty //B//, výsledky porovnejte   -  Stanovte teplotu termistoru v maximu statické charakteristiky nezávisle z odporu termistoru v maximu statické charakteristiky a z materiálové konstanty //B//, výsledky porovnejte
zadani/209.txt · Poslední úprava: 24.06.2022 10:03 autor: Gabriel Petr RNDr. Ph.D.