Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:208

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:208 [23.06.2022 13:28]
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pokyny k měření]
zadani:208 [24.06.2022 10:02] (aktuální)
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
Řádek 7: Řádek 7:
 ===== Pracovní úkol ===== ===== Pracovní úkol =====
  
-  - Změřte závislost rezonanční frekvence cívek A a B na připojené kapacitě. Určete indukčnosti //​L<​sub>​A</​sub>//,​ //​L<​sub>​B</​sub>//​ a~vlastní kapacity ​  //​C<​sub>​A</​sub>//,​ //​C<​sub>​B</​sub>//​ cívek A~a~B.+  - Změřte závislost rezonanční frekvence cívek A~a~B na připojené kapacitě. Určete indukčnosti //​L<​sub>​A</​sub>//,​ //​L<​sub>​B</​sub>//​ a~vlastní kapacity ​  //​C<​sub>​A</​sub>//,​ //​C<​sub>​B</​sub>//​ cívek A~a~B.
   - Z měření celkové indukčnosti L<​sub>​1,​2</​sub>​ cívek A a B určete jejich vzájemnou indukčnost //​M//​. ​ Diskutujte platnost vztahu mezi vzájemnou indukčností //M//, indukčnostmi cívek //​L<​sub>​A</​sub>//,​ //​L<​sub>​B</​sub>//​ a celkovou ​ indukčností L<​sub>​1,​2</​sub>​.   - Z měření celkové indukčnosti L<​sub>​1,​2</​sub>​ cívek A a B určete jejich vzájemnou indukčnost //​M//​. ​ Diskutujte platnost vztahu mezi vzájemnou indukčností //M//, indukčnostmi cívek //​L<​sub>​A</​sub>//,​ //​L<​sub>​B</​sub>//​ a celkovou ​ indukčností L<​sub>​1,​2</​sub>​.
   - Grafy závislostí rezonanční frekvence na kapacitě vyneste přímo v praktiku. ​   - Grafy závislostí rezonanční frekvence na kapacitě vyneste přímo v praktiku. ​
zadani/208.txt · Poslední úprava: 24.06.2022 10:02 autor: Gabriel Petr RNDr. Ph.D.