Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:208

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:208 [24.06.2022 10:02]
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
zadani:208 [29.09.2022 15:31] (aktuální)
Gabriel Petr RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
Řádek 9: Řádek 9:
   - Změřte závislost rezonanční frekvence cívek A~a~B na připojené kapacitě. Určete indukčnosti //​L<​sub>​A</​sub>//,​ //​L<​sub>​B</​sub>//​ a~vlastní kapacity ​  //​C<​sub>​A</​sub>//,​ //​C<​sub>​B</​sub>//​ cívek A~a~B.   - Změřte závislost rezonanční frekvence cívek A~a~B na připojené kapacitě. Určete indukčnosti //​L<​sub>​A</​sub>//,​ //​L<​sub>​B</​sub>//​ a~vlastní kapacity ​  //​C<​sub>​A</​sub>//,​ //​C<​sub>​B</​sub>//​ cívek A~a~B.
   - Z měření celkové indukčnosti L<​sub>​1,​2</​sub>​ cívek A a B určete jejich vzájemnou indukčnost //​M//​. ​ Diskutujte platnost vztahu mezi vzájemnou indukčností //M//, indukčnostmi cívek //​L<​sub>​A</​sub>//,​ //​L<​sub>​B</​sub>//​ a celkovou ​ indukčností L<​sub>​1,​2</​sub>​.   - Z měření celkové indukčnosti L<​sub>​1,​2</​sub>​ cívek A a B určete jejich vzájemnou indukčnost //​M//​. ​ Diskutujte platnost vztahu mezi vzájemnou indukčností //M//, indukčnostmi cívek //​L<​sub>​A</​sub>//,​ //​L<​sub>​B</​sub>//​ a celkovou ​ indukčností L<​sub>​1,​2</​sub>​.
-  - Grafy závislostí rezonanční frekvence na kapacitě vyneste přímo v praktiku. ​+  - Grafy závislostí ​převrácené hodnoty kvadrátu ​rezonanční frekvence na kapacitě vyneste přímo v praktiku. ​
   - Pro jedno zapojení proměřte rezonanční křivku. Rezonanční křivku vyneste do grafu přímo v praktiku. ​   - Pro jedno zapojení proměřte rezonanční křivku. Rezonanční křivku vyneste do grafu přímo v praktiku. ​
   - Naměřený průběh porovnejte graficky s teoretickým a vyhodnoťte míru útlumu, činitel jakosti a náhradní sériový odpor obvodu.   - Naměřený průběh porovnejte graficky s teoretickým a vyhodnoťte míru útlumu, činitel jakosti a náhradní sériový odpor obvodu.
zadani/208.txt · Poslední úprava: 29.09.2022 15:31 autor: Gabriel Petr RNDr. Ph.D.