Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
software [ 2.03.2021 10:00]
Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D.
software [21.05.2021 09:32] (aktuální)
Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D. [Tvorba grafů, fitování dat]
Řádek 13: Řádek 13:
 Pro tvorbu grafů, zejména pro pracovní kreslení grafů v průběhu měření, lze použít tabulkové procesory (např. Excel či Calc). Pro tvorbu grafů, zejména pro pracovní kreslení grafů v průběhu měření, lze použít tabulkové procesory (např. Excel či Calc).
  
-Pro studenty fyziky je k~dispozici profesionální program Origin vhodný pro zpracování měření, tvorbu grafů a fitování. Návod na instalaci naleznete {{:​zadani:​texty:​neverejne:​Origin_instalace.pdf|zde}}. K~seznámení s~ programem můžete použít stručný {{:​info:​Origin_napoveda.pdf|návod}}.+Pro studenty fyziky je k~dispozici profesionální program Origin vhodný pro zpracování měření, tvorbu grafů a fitování. Návod na instalaci naleznete {{:​zadani:​texty:​neverejne:​Origin_instalace.pdf|zde}}. K~seznámení s~programem můžete použít stručný {{:​info:​Origin_napoveda.pdf|návod}} případně podrobnější popis, jak {{:​info:​origin_nelin_fitovani.pdf|fitovat}}. 
  
 Pro tvorbu grafů lze dále použít kterýkoliv z~široké palety programů, např. Python, ROOT, Mathematica,​ Gnuplot, R. Pro tvorbu grafů lze dále použít kterýkoliv z~široké palety programů, např. Python, ROOT, Mathematica,​ Gnuplot, R.
software.txt · Poslední úprava: 21.05.2021 09:32 autor: Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D.