Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


navod

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
navod [25.09.2013 20:46]
Drbohlav Tomáš Mgr.
navod [ 1.12.2013 18:34] (aktuální)
Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D. [Bezpečnost]
Řádek 3: Řádek 3:
 ===== Rychlý start ===== ===== Rychlý start =====
  
-Pro přístup do přihlašování je povolen po [[?​do=login|přihlášení ke stránkám]]. Všechna aktivní praktika jsou přístupná pro všechny, zapisovat se lze pouze tam, dke je dotyčný //​evidován//,​ kde měří.+Pro přístup do přihlašování je povolen po [[?​do=login|přihlášení ke stránkám]]. Všechna aktivní praktika jsou přístupná pro všechny, zapisovat se lze pouze tam, kde je dotyčný //​evidován//,​ kde měří.
  
 Po výběru praktika a odeslání tlačítkem OK se zobrazí, kromě dalších informací, úlohy volné pro zápis a případné zapsané úlohy. U úloh k zapsání je zobrazen symbol {{:​zapis:​1.gif?​nolink}}. ​ Po výběru praktika a odeslání tlačítkem OK se zobrazí, kromě dalších informací, úlohy volné pro zápis a případné zapsané úlohy. U úloh k zapsání je zobrazen symbol {{:​zapis:​1.gif?​nolink}}. ​
Řádek 17: Řádek 17:
 Vedle je {{:​zapis:​recycle.gif?​nolink}}. Klepnutím na tento symbol se provede aktualizace celé stránky, znovu se načtou informace o volných úlohách. Vedle je {{:​zapis:​recycle.gif?​nolink}}. Klepnutím na tento symbol se provede aktualizace celé stránky, znovu se načtou informace o volných úlohách.
  
-Další část nadepsaná **//​Filtry//​** ​sloupec ​obsahuje (posuvný) seznam úloh, ve kterém ​lze vybrat jen ty, o které máte ve výpisu volných ​úloh zájem (podrobnosti viz volba úlohy pro zápis). Vedle je pak výpis jednotlivých termínů. Zde také můžete specifikovat,​ o které termíny máte zájem (podrobnosti viz volba termínu pro zápis). Vedle každého termínu je pak tlačítko s otazníkem. Pomocí něho lze zobrazit přehled, kým je praktikum obsazeno v nejbližších týdnech (pouze pro termín, u kterého je otazník). Tlačítkem //Všechny (do týdne)// lze získat přehled obsazení praktika přes všechny úlohy během následujícího týdne.+Další část nadepsaná **//​Filtry//​** obsahuje (posuvný) seznam úloh a termínů měření. Mezi úlohami ​lze vybrat jen ty, o které máte ve výpisu volných ​míst zájem (podrobnosti viz volba úlohy pro zápis). Vedle je pak výpis jednotlivých termínů. Zde také můžete specifikovat,​ o které termíny máte zájem (podrobnosti viz volba termínu pro zápis). Vedle každého termínu je pak tlačítko s otazníkem. Pomocí něho lze zobrazit přehled, kým je praktikum obsazeno v nejbližších týdnech (pouze pro termín, u kterého je otazník). Tlačítkem //Všechny (do týdne)// lze získat přehled obsazení praktika přes všechny úlohy během následujícího týdne.
  
 Závěr stránky tvoří výpis zapsaných a volných úloh. Závěr stránky tvoří výpis zapsaných a volných úloh.
Řádek 24: Řádek 24:
  
  
-Do sytému ​se standardně vstupuje přes hlavní stránku fyzikálních praktik. Po [[?​do=login|přihlášení ke stránce]] lze vybrat na stránce [[:zapis]] praktikum, ​sekterým chcte pracovat.+Do systému ​se standardně vstupuje přes hlavní stránku fyzikálních praktik. Po [[?​do=login|přihlášení ke stránce]] lze vybrat na stránce [[:zapis]] praktikum, ​s kterým chcete ​pracovat.
  
 ==== Volba termínu pro zápis ==== ==== Volba termínu pro zápis ====
Řádek 34: Řádek 34:
 Podobně, jako lze vybírat termíny, můžete specifikovat i úlohy, o které máte zájem. Stačí vybrat zvolené úlohy ze seznamu a pak kliknout na obrázek {{:​zapis:​recycle.gif?​nolink}}. Výběr se provádí myší při současném držení klávesy Ctrl; lze také držet klávesu Shift, při tom dojde k vybrání celého intervalu úloh). Tuto dovednost je třeba si vyzkoušet, nemůže dojít k nežádoucímu škrtnutí ani zapsání. Dokonce, pokud neodešlete požadavek pomocí obrázku {{:​zapis:​recycle.gif?​nolink}},​ tak se ani nezobrazí jen vybrané úlohy. Podobně, jako lze vybírat termíny, můžete specifikovat i úlohy, o které máte zájem. Stačí vybrat zvolené úlohy ze seznamu a pak kliknout na obrázek {{:​zapis:​recycle.gif?​nolink}}. Výběr se provádí myší při současném držení klávesy Ctrl; lze také držet klávesu Shift, při tom dojde k vybrání celého intervalu úloh). Tuto dovednost je třeba si vyzkoušet, nemůže dojít k nežádoucímu škrtnutí ani zapsání. Dokonce, pokud neodešlete požadavek pomocí obrázku {{:​zapis:​recycle.gif?​nolink}},​ tak se ani nezobrazí jen vybrané úlohy.
  
-Výběr volných termínů a úloh, které vás zajímají lze navzájem kombinovat. Např. můžete specifikovat váš požadavek tak, že chcete pouze úlohy 3, 5 a 7, jen v úterý odpoledne.+Výběr volných termínů a úloh, které vás zajímajílze navzájem kombinovat. Např. můžete specifikovat váš požadavek tak, že chcete pouze úlohy 3, 5 a 7, jen v úterý odpoledne.
  
 ==== Pravidla pro zápis a škrtnutí ==== ==== Pravidla pro zápis a škrtnutí ====
Řádek 42: Řádek 42:
 ==== Obecná omezení ==== ==== Obecná omezení ====
  
-Ve vážných případech lze přístup na zapisovací stránky zablokovat všem uživatelům. V tomto případě je třeba počkat, až bude přístup opět uvolněn. ​Pdobně lze každému jednotlivci zvlášť zakázat zapisování. V tomto případě uvidíte vaše zapsané úlohy, ale nebude vám umožněn zápis.+Ve vážných případech lze přístup na zapisovací stránky zablokovat všem uživatelům. V tomto případě je třeba počkat, až bude přístup opět uvolněn. ​Podobně lze každému jednotlivci zvlášť zakázat zapisování. V tomto případě uvidíte vaše zapsané úlohy, ale nebude vám umožněn zápis.
  
 ==== Termínová omezení ==== ==== Termínová omezení ====
Řádek 54: Řádek 54:
 ==== Bezpečnost ==== ==== Bezpečnost ====
  
-Veškeré akce jsou evidovány, takže v případě jakékoli stížnosti bude celá záležitost vyšetřena a pachatel oznámen vedoucímu praktika. Při odůvodněném podezření,​ že vás někdo škrtl nebo zapsal proti vaší vůli kontaktujte vedení praktik, případně autora zapisovacího programu. Zároveň pošlete informaci o tom, z jakého data a úlohy jste byli škrtnuti a v jaké době ke škrtnutí došlo.+Veškeré akce jsou evidovány, takže v případě jakékoli stížnosti bude celá záležitost vyšetřena a pachatel oznámen vedoucímu praktika. Při odůvodněném podezření,​ že vás někdo škrtl nebo zapsal proti vaší vůlikontaktujte vedení praktik, případně autora zapisovacího programu. Zároveň pošlete informaci o tom, z jakého data a úlohy jste byli škrtnuti a v jaké době ke škrtnutí došlo.
  
navod.1380134819.txt.gz · Poslední úprava: 25.09.2013 20:46 autor: Drbohlav Tomáš Mgr.