Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:u_a14

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:u_a14 [27.05.2019 12:01]
Kudrnová Hana Mgr.
zadani:u_a14 [27.05.2019 13:22] (aktuální)
Kudrnová Hana Mgr.
Řádek 5: Řádek 5:
 ===== Pracovní úkol ===== ===== Pracovní úkol =====
  
-  - Změřte napěťovou charakteristiku Geigerova-Müllerova detektoru pro záření gamma. U jednotlivých měření stanovte chybu a vyznačte ji do grafu. Určete délku a sklon plata v charakteristice detektoru a diskutuje přesnosti v určení těchto veličin.+  - Změřte napěťovou charakteristiku Geigerova-Müllerova detektoru pro záření ​//gamma//. U jednotlivých měření stanovte chybu a vyznačte ji do grafu. Určete délku a sklon plata v charakteristice detektoru a diskutuje přesnosti v určení těchto veličin.
   - Změřte mrtvou dobu detektoru metodou dvou zářičů a stanovte chybu měření.   - Změřte mrtvou dobu detektoru metodou dvou zářičů a stanovte chybu měření.
   - Studujte počty naměřených impulsů v různých časových intervalech. Srovnejte jejich rozdělení s Poissonovým,​ respektive Gaussovým rozdělením. Uveďte parametry rozdělení (střední hodnotu a disperzi).   - Studujte počty naměřených impulsů v různých časových intervalech. Srovnejte jejich rozdělení s Poissonovým,​ respektive Gaussovým rozdělením. Uveďte parametry rozdělení (střední hodnotu a disperzi).
zadani/u_a14.txt · Poslední úprava: 27.05.2019 13:22 autor: Kudrnová Hana Mgr.