Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:daf304

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:daf304 [ 3.11.2020 13:21]
Kudrnová Hana Mgr.
zadani:daf304 [ 3.11.2020 13:24] (aktuální)
Kudrnová Hana Mgr.
Řádek 13: Řádek 13:
  
   - Změřte radiometrické a fotometrické vlastnosti světelného zdroje č. 1.   - Změřte radiometrické a fotometrické vlastnosti světelného zdroje č. 1.
-    - Spektroradiometrem změřte spektrální závislost intenzity vyzařování do jednoho vybraného směru ve vzdálenosti ​80 cm od zdroje v jednotkách W.m<​sup>​-2</​sup>​.nm<​sup>​-1</​sup>​. Vypočítejte intenzitu ozařování v jednotkách W.m<​sup>​-2</​sup>​.+    - Spektroradiometrem změřte spektrální závislost intenzity vyzařování do jednoho vybraného směru ve vzdálenosti ​20 cm od zdroje v jednotkách W.m<​sup>​-2</​sup>​.nm<​sup>​-1</​sup>​. Vypočítejte intenzitu ozařování v jednotkách W.m<​sup>​-2</​sup>​.
     - Spektroradiometrem změřte ve stejném směru a vzdálenosti od zdroje spektrální závislost osvětlení v jednotkách lx.nm<​sup>​-1</​sup>​. Vypočítejte osvětlení v jednotkách lx.     - Spektroradiometrem změřte ve stejném směru a vzdálenosti od zdroje spektrální závislost osvětlení v jednotkách lx.nm<​sup>​-1</​sup>​. Vypočítejte osvětlení v jednotkách lx.
     - Zpracováním naměřených spekter zkonstruujte křivku spektrální citlivosti aparatury a porovnejte ji se známou křivkou spektrální citlivosti průměrného lidského oka. Stanovte světelnou účinnost zdroje v jednotkách lm.W<​sup>​-1</​sup>​. Vypočítejte světelný tok zdroje v jednotkách lm. Stanovte účinnost zdroje danou poměrem světelného (resp. zářivého) výkonu a elektrického příkonu v jednotkách lm/W (resp. %).     - Zpracováním naměřených spekter zkonstruujte křivku spektrální citlivosti aparatury a porovnejte ji se známou křivkou spektrální citlivosti průměrného lidského oka. Stanovte světelnou účinnost zdroje v jednotkách lm.W<​sup>​-1</​sup>​. Vypočítejte světelný tok zdroje v jednotkách lm. Stanovte účinnost zdroje danou poměrem světelného (resp. zářivého) výkonu a elektrického příkonu v jednotkách lm/W (resp. %).
zadani/daf304.txt · Poslední úprava: 3.11.2020 13:24 autor: Kudrnová Hana Mgr.