Základní fyzikální praktikum

... vše o fyzikálním praktiku najdete právě na těchto stránkách
UKMFFKVOF

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zadani:125

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
zadani:125 [25.03.2019 10:40]
Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D. [Pracovní úkol]
zadani:125 [25.03.2019 10:44] (aktuální)
Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D. [Pokyny k měření]
Řádek 26: Řádek 26:
  
   -  K měření použijte soupravu ISES podle návodu u úlohy. Systém je opatřen siloměrem, umožňuje zaznamenat silové působení za závěs.   -  K měření použijte soupravu ISES podle návodu u úlohy. Systém je opatřen siloměrem, umožňuje zaznamenat silové působení za závěs.
-  -  Rezonanční kmitočet odhadněte na základě vlastního kmitočtu soustavy a koeficientu ​tlumení. +  -  Rezonanční kmitočet odhadněte na základě vlastního kmitočtu soustavy a konstanty ​tlumení. 
-  -  Rezonanční křivku vyneste pro amplitudu měřené síly (zrychlení). +  -  Rezonanční křivku vyneste pro amplitudu měřené síly (úměrné ​zrychlení). 
-  -  Budící sílu měníme v okolí rezonanční frekvence řádově ​v rozsahu ​1%.+  -  Budící sílu měňte v okolí rezonanční frekvence řádově ​1%, z průběžného zpracování plánujte budící frekvenci pro další měření. Usilujte o proměření celé rezonanční křivky.
   - Hmotnost všech tlumících disků je přibližně stejná, připevňují se magnetem. Při měření netlumených kmitů použijte vhodný přívažek,​ aby celkové zatížení pružiny bylo stejné jako při měření tlumení.   - Hmotnost všech tlumících disků je přibližně stejná, připevňují se magnetem. Při měření netlumených kmitů použijte vhodný přívažek,​ aby celkové zatížení pružiny bylo stejné jako při měření tlumení.
   - Při měření pracovních úkolů 2 a 3 neprovádějte opakování měření se stejnými parametry, proměřte raději více nastavení.   - Při měření pracovních úkolů 2 a 3 neprovádějte opakování měření se stejnými parametry, proměřte raději více nastavení.
-  - K dispozici ​je několik ​zných tlumení – pro měření zvolte dvě odlišná. Nejprve proměřte pracovní úkoly 2 a 3 pečlivě s jedním, teprve potom opakujte ​s dalším.+  - K dispozici ​jsou dva zné tlumící disky. Nejprve proměřte pracovní úkoly 2 a 3 pečlivě s jedním, teprve potom můžete opakovat ​s dalším.
  
  
zadani/125.txt · Poslední úprava: 25.03.2019 10:44 autor: Valentová Helena doc. RNDr. Ph.D.