Seznam úloh (vedoucí):
1. Elektronová spektroskopie (Nehasil)
2. Sondové a optické metody diagnostiky plazmatu (Hrachová) — zadání (pdf)
3. Mikrovlnná měření parametrů plazmatu (Tichý) — zadání (zde) + studijní materiály (www)
4. Absorpční laserová spektroskopie (Dohnal) — zadání + studijní materiály (zip)
5. Studium struktur v řádkovacím elektronovém mikroskopu (SEM) (Khalakhan)
6. Tenké vrstvy — elektronová difrakce (Mašek) — zadání + studijní materiály + návod (zip)
[měřený materiál 2016: Podložka oxid ceru s povrchovou rovinou (111) CeO2(111), Kovový depozit - Pd]
7. Skenovací tunelový mikroskop (Kocán) — zadání + studijní materiály (zip)
8. Rentgenová difrakce (Kužel, e-mail kuzel@karlov.mff.cuni.cz) — zadání + studijní materiály (www)
9. Aplikace FTIR spektroskopie ve fyzice povrchů (Johánek) — zadání + studijní materiály (zip)
10. Rozptyl pomalých elektronů na monokrystalických površích kovu (Mysliveček) — zadání + studijní materiály (zip)
Průběžný přehled známek:
br> br>
Rozvrh praktika:
A | B | C | X | |
---|---|---|---|---|
středa 19. února | úmluva | |||
středa 26. února | 1* | 9* | 5* | 6* |
středa 4. března | 9 | 1* | 4* | |
středa 11. března | 9* | |||
zbytek distančně |
Distanční praktika:
2. dubna úl. č. 6 zadání skupinám B, C (termín odevzdání cca 16. dubna)
3. dubna úl. č. 9 zadání skupinám A, X (termín odevzdání cca 17. dubna)
8. dubna úl. č. 3 zadání skupinám A a C (termín odevzdání cca 22. dubna)
8. dubna úl. č. 4 zadání skupině B (termín odevzdání cca 22. dubna)
8. dubna úl. č. 7 zadání skupině X (termín odevzdání cca 22. dubna)
15. dubna úl. č. 2 zadání skupinám A, B a X (termín odevzdání cca 29. dubna)
22. dubna úl. č. 10 zadání skupině A (termín odevzdání cca 6. května)
29. dubna úl. č. 10 zadání p. Slezákovi (termín odevzdání cca 20. května)
29. dubna úl. č. 4 zadání sl. Kassayové (termín odevzdání cca 20. května)
Rozdělení studentů do skupin:
A: Kočiščák, Maruška (vypracovávají protokoly z úloh: 1, 2, 3, 6, 7, 10)
B: Dinhová, Hrbek (vypracovávají protokoly z úloh: 1, 2, 4, 6, 8, 9)
C: Krutel, Vanko (vypracovávají protokoly z úloh: 3, 4, 5, 6, 8, 9)
X: Kassayová, Slezák (vypracovávají protokoly z úloh: 2, 6, 7, 9, 10/4)
Upozornění:
Některé úlohy mají zadání a potřebnou literaturu v elektronické podobě, u ostatních (kterým chybí jedno či druhé)
jsou posluchači povinni si nejpozději jeden týden před měřením úlohy vyzvednout u vedoucího úlohy pokyny k měření
a literaturu. Referáty se vypracovávají z 5 vylosovaných úloh a je třeba je odevzdat nejpozději do dvou týdnů po
naměření úlohy (zpravidla elektronicky na jiri.pavlu@mff.cuni.cz).
Za absolvování se uděluje klasifikovaný
zápočet. Podmínkou pro jeho získání je absolvování všech úloh a odevzdání pěti referátů, obojí s hodnocením alespoň
dobře, tj. výsledná známka je průměrem patnácti (5 protokolů + 10 praktik) získaných známek.